28 Eylül 2009 Pazartesi

Hamilelikte 8. ve 11. haftalarım

Aslında biraz geç kaldım yazmakta bu gün 28+2 haftadayız ama bir türlü başına oturamadım. Blog yazmakta biraz da acemiyim, sağolsun Tuğba arkadaşımın yardımlarıyla bir iki düzenleme yaparak başlayabildim. (Buradan ona da teşekkür ediyorum tekrar)

Hamile olduğumu kesin olarak Devlet Hastanesine gidip kan tahlili yaptırarak öğrenmiştim.6 haftalıktı bebişim dr. ultrasona koyduğunda keseyi görmüş, bebişimi zor farketmişti.
Doktor:
"Evet evet nokta gibi bişey görüyorum" demişti. Daha sonra tahlile göndermişti. Tahlil sonucum 6 haftayı gösteriyordu. Aldığım en güzel haberdi. O günlerde de evimizi yeni almıştık taşınacaktık. Temizlik falan biraz kendimi yordum herhalde biraz renkli akıntı gelmişti hemşireye sordum o da düşük olabilir dikkat et kendine dedi. Hemşire öyle dedi ya ben eve gelene kadar hüngür hüngür ağladım. Babam evin önünde beni bekliyordu, eve temizliğe gidicez. Onu görünce daha fazla ağlayasım geldi. Annem aradı o sırada o da atladı geldi yanıma bana teselli verdi. Neyse o günü öyle böyle atlattık. Çok şükür bebeğime bişey olmadı. Evimizi taşıdık, üzerinden 4-5 ay geçti bile..

İlk zamandan bu zamana kısa kısa özet geçerek aktarıyorum.


Bebişim bu resimde 7 hafta 2 günlük...İlk defa kalp atışlarını dinledim o gün (04.05.2009) muhteşem bişeydi, ilk randevumuza babasıyla gittik tabi... O da çok şaşırmıştı, 1 cm di bebişimiz, nasıl kalbi atıyordu... mucizemiz, bizim biricik kızımız:)
Bu resimde de 10 hafta 4 günlük, 42,5 mm.


Hiç yorum yok: